jas.info.pl

Jako pierwsi dotarliśmy do zarobków związkowca – Piotra Szeredy

Piotr Szereda
Związkowcy bardzo niechętnie rozmawiają na temat swoich zarobków. Ich dochody owiane są wielką tajemnicą. Jedni twierdzą, że są to śmieszne sumy. Kolejni zawyżają je astronomicznie. Ile tak naprawdę zarabia związkowiec?
Piotr Szereda w ostatnich wyborach samorządowych uzyskał mandat radnego. Zgodnie z przepisami prawa był zobowiązany w terminie 30 dni od objęcia stanowiska do złożenia oświadczenia majątkowego przewodniczącemu Rady Miasta. Stosowne oświadczenie złożył 23 grudnia. Musiał w nim ujawnić swoje dochody oraz majątek.
W całej sytuacji niezrozumiałe jest zachowanie miejskich urzędników, spośród których  większość to w dalszym ciągu ludzie poprzedniego prezydenta – Mariana Janeckiego (popieranego przez PiS). Przypomnijmy dodatkowo, że Rada Miasta jest również zdominowana przez PiS (w koalicji ze Wspólnotą) a przewodniczącym został „sterowany przez posła Matusiaka – 24-letni Łukasz Kasza ” (cytat bliskiego współpracownika posła). Oświadczenia majątkowe zgodnie z przepisami prawa muszą być publikowane na stronach urzędowych. Okoliczne miasta już dawno to uczyniły.
Dlaczego w Jastrzębiu tak długo ukrywano oświadczenia majątkowe przed opinią publiczną? Gdyby nie interwencja redakcji jas.info.pl oświadczenia w dalszym ciągu nie ujrzałyby światła dziennego. W kuluarach poufnie mówi się, że oficjalne informacje o zarobkach związkowców mogłyby rozwścieczyć górników podczas obecnego protestu. Ci naprawdę ciężko pracują, narażają każdego dnia swoje życie zjeżdżając pod ziemię (często za 2-3 tys. zł). „A bycie związkowcem to prawdziwa fucha polegająca głownie na podburzaniu tłumu, bezsensownych debatach w ciepłym gabinecie i hamowaniu wszelkich reform zakładu pracy” – uważa jastrzębski przedsiębiorca, któremu państwo nie pomoże podczas bankructwa firmy.
Oświadczenie majątkowe Piotra Szeredy musiało zgodnie z przepisami prawa zawierać dane według stanu na dzień objęcia stanowiska (początek kadencji to 16 listopada 2014) . Zgodnie z oświadczeniem majątkowym Piotr Szereda jest zatrudniony w JSW jako górnik (działacz związku zawodowego). Z tego tytułu Spółka wypłaciła mu ( stan z listopada) 108 290 zł. Związek „Solidarność 80” 15 420 zł. oraz  Spółdzielnia Mieszkaniowa „Jas-Mos” (rada nadzorcza) 5 876 zł. Dodatkowo posiada 35 000 zł. oszczędności.
Dla przypomnienia. Roczne zarobki nauczyciela wynoszą ok 27 000, początkującego lekarza 32 000, a wykładowcy uniwersyteckiego z tytułem doktora 55 000. W kraju próg 100 tys. rocznie przekraczają m.in. prezydenci miast, posłowie i ministrowie.
(Foto: jastrzebie.pl)
 
Komentarze
 
Komentarze

… (cenzura) i złodziej dawajcie sie dalej jebać związkom ….

Do „Dee Bee ” – zostań np.radnym, posłem czy prezydentem , to i Twoją kieszeń prześwietlimy, czemu nie?

Anonim niestety nie mam takich szerokich pleców, jestem zwykłym szczerym człowiekiem nie złodziejem :)

Czy przypadkiem Pan Szereda nie miał powiązań ze strukturami PRL? Potem przeszedł do rolniczego PSL. Teraz ten PiS…

Oczywiście, że miał.Dobrze szpiegujesz.

Dalej Go sluchajcie, a daleko zajdziecie;)))))pozdrawiam

PO PROSU KABOCIORZ;))USTAWIA SIE TAK ZEBY MU DOBRZE BYLO, A MASY ZWALAD NA RZADZACYCH;))

Nic dziwnego, że młodzi uciekają do Anglii lub Holandii. Związkowiec albo górnik z wykształceniem podstawowym zarabia więcej od lekarza lub prawnika. To dziki kraj.

Dlaczego oświadczenia Pana Piotra Szeredy nie ma na BIP Jastrzębia-Zdroju ?

polskachoojoza

wystarczy popatrzec na jego ryja od razu widać że złodziej i *utas

zwlnić 50% górników i podnieść mu dochody. nie mam nic przeciwko . . .

Zarabia tyle co sztygar na oddziele wydobywczym. Tylko ze to zarobek brutto! Na reke bedzie mial srednio 4500 zl. Plus barburka i 14stka. Dla poruwnania dyrektorzy kopalń zarabiaja 15000

Skoro zarobek działacza związkowego jest taki jak sztygara na oddziale wydobywczym, to porównajmy pracę, jaką wykonują jeden i drugi !?

To może spojrzymy na oświadczenia materialne osobą które są u władzy z PO co mają jak zdobyli tą kwotę i za co tak dużo dostawali…
A następnie jak się człowiek pokarze, a potrafi coś dobrego zorganizować dla ludzi popierając ich działanie.
A nie podpisy likwidacji miejsc pracy niczym PO…

A ja bym chciała zeby była jawność zarobków we wszystkich Firmach. Czepiacie się związkowca na Kopalni że tyle zarabia. Po pierwsze dowiedzcie się ile u Was w Firmie zarabiają Ci najważniejsi ciekawe czy Wam bedzie tak wesoło, a potem skoro zwiazkowiec to taka fajna fucha załóżcie zwiazki zawodowe u siebie i bądźcie na ich czele przeciez wiekszosc ma do tego prawo zeby zwiazki załozyc i Wasz pracodawca bedzie musiał Wam płacic,

JAK ZLA
TO PO CO SIE BIL O STOLEK;))

czemu jak za komuny – węgiel z kopalni jechał tylko do jednego pośrednika, czyli składu który go sprzedawał klientowi. teraz każda tone urobku sprzedaje się kilku pośrednikom. każdy zarabia w efekcie zamiast zapłacić 300 – 400 zł. płaci 900 – 1000. i niech górnik nie pieprzy ,że ruski węgiel jest tańszy. wypieprzyć pośredników to z rosji nic się nie sprzeda. ile tysięcy ton zalega na hałdach kopalnianych? kopoalnia – skład i będzie schodzić. czemu o to nie walczą górnicy wyjeb.ć pośredników

Wioleta Batruch-Topol · napisała:
„Gratulacje dla Pana Piotra bo nie siedzi i pierdzi w stołek tylko zasuwa gdzie się da!
Odwalić się! ”

Moze Wioleto opowiedz nam cos wiecej o tym , jak p. Szereda „zasuwa gdzie sie da” ? Spróbujemy pójść w Jego ślady i też tyle zarabiać.

We włoskich przedsiębiorstwach działają rady związkowo-pracownicze RSU, do których wchodzą zarówno związkowcy, jak i reprezentanci wszystkich pracowników. Członkowie RSU mają łącznie zagwarantowane zaledwie osiem godzin miesięcznie na pracę w radzie, ale w wielu zakładach wynegocjowano większe limity. Rzadkością są przypadki, by związkowiec w zakładzie pracy był zupełnie zwolniony ze swego głównego zawodowego zajęcia.

Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,14393872,Jak_dzialaja_zwiazki_zawodowe_w_Wielkiej_Brytanii.html#ixzz3Qslt9odx

Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,14393872,Jak_dzialaja_zwiazki_zawodowe_w_Wielkiej_Brytanii.html#ixzz3Qslt9odx

I rzad powinien zmienic ustawe o zwiazkach zawodowych i powinni sie sami utrzymywac,a nie byc pasozytem pracodawcy ;))

Wielka Brytania:
Etatowi związkowcy swoje wynagrodzenie otrzymują ze składek, z których również utrzymuje się sam związek. Ich wysokość różni się w zależności od związku i często uzależniona jest od jego rozmiaru i sytuacji finansowej. Rosną proporcjonalnie do zarobków członka – wahają się od kilku do kilkudziesięciu funtów. Składki potrącane są bezpośrednio z wynagrodzenia albo przelewane regularnie z konta pracownika. Zarobki etatowych związkowców są jawne. Przedstawiciel związku zarabia 20-40 tys. funtów rocznie w zależności od stanowiska.

Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,14393872,Jak_dzialaja_zwiazki_zawodowe_w_Wielkiej_Brytanii.html#ixzz3Qsn9hY5O

Dariusz z md4

U nas każdy w dozorze ma tyle samo.

Wyślijmy panów związkowców na dół do roboty.
Wystarczy się wypisać ze związków (niech zostana 2)

Racja ,;)))

Jesteś z woj Kujawsko-Pomorskiego? Włącz się w aktywne działanie w RDU. Zaproś znajomych i promuj RDU.
Jest szansa by w Polsce w końcu coś się zmieniło na lepsze. Tą szansą jesteśmy my zwykli ludzie, niezadowoleni ze złej sytuacji w kraju i zbyt wysokich podatków, nie mający na kogo głosować! Nadszedł czas przebudzenia – musimy dokonać tych zmian i potrzebujemy Ciebie ponieważ RAZEM MOŻEMY WSZYSTKO! Razem dla Bydgoszczy i Torunia- włączcie się w aktywne działanie w RDU . Możecie mieć wpływ na losy swojego kraju!
kontakt :884-333-213

Ale Wy jestescie po***ani. Tępe strzały, gdyby nie związkowcy to dawno nas ten pie*** rząd okrałby ze wszystkiego. Niech zarabia ile chce, ale wiem ze to on walczy w słusznej sprawie, nie to co wy, tylko biadolić i biadolić. Zazdrościć, zawiścić to umiecie najbardziej. Tak jak by mieli mu zabrać a wam dać, zrozumcie to tępe barany, jesteście dla rządu tylko po to żeby was wy*** z kasy jak tylko się da. A w ogóle w d*** was mam, dalej je*** za 1200zł i dalej biadolcie, i róbcie na moją emeryture frajerzy!

Teraz za ZUS powinni się zabrać !!!

ROzbawiło mnie to , początkujący lekarz zarabia w Polsce 21600 rocznie, a nie 32 000 i nie ma tu możliwości żadnych orzełamań bo pensja początkującego lekarza jest ustalona sztywno przez państwo. Nawet lekarz w trakcie 5 lat specjalizacji zarabia rocznie 26 400, ta pensja jest także sztywno ustalona przez państwo, każdy półgłówek może to sobie sprawdzić w urzędach wojewódzkich, albo ministerstwie zdrowia, tylko o oczywiście nikomu nie che sięgnąć się po fakty do źródeł tylko wolą bredzić z jakiejś urojonej zazdrości.

Zgadzam się z Alkiem, najlepiej będzie jak weźmiecie do roboty i popatrzcie na swoje kieszenie tam gdzie jest mało trzeba by z tym coś zrobić? może zmienić prace? może powiedzieć pracodawcy że za mało płaci?, może zebrać się w kupe jak górnicy? może napisać petycje i zebrać podpisy? co kolwiek co mogłoby zwiekszyć wasz portfel. Ale Nie Po Co!!!!-
-telewizja wszystko wam powie co jak w życiu robić He He He. Jeśli zrobiłeś cokolwiek w swoim życiu na polepszenie swojego portfela to jesteś Kul i rodzina będzię cię szanować(pod warunkiem, że nie jesteś oszustem). Jeśli tylko narzekasz i patrzysz do innego koryta toś Dupa!!!!. He He He.

27000zł to chyba nauczyciel stażysta w niepełnym wymiarze czasu pracy,ponieważ nauczyciel mgr obowiązkowo wg karty nauczyciela samej zasadniczej ma 2265zł brutto do 3109 zł dochodzą dodatki oraz fakt etat to 18 godzin tygodniowo więc nie piszcie głupot wystarczy poczytać przepisy

Anna jesli firma jest prywatna to prezesi moga dla mnie i milionowe wyplaty dostawac i nic mi do tego – ta kasa nie idzie z moje kieszeni skoro firme stać to niech im tyle placi. Pracownikow tez nikt nie zmusza zeby tam pracowali, ale nie sadze zeby ktos rzucil prace dlatego ze jego szef sporo zarabia. Problem z gornikami jest taki ze to reszta społeczeństwa do nich doplaca !!! Jak wyplaty i emerytury beda szly w 100% z kasy kopalni to dla mnie moga sobie i po 15tys zarabiac. Jakby wszyscy założyli związki to bysmy wrócili do czasow komuny. Gornika to by się pozadna lekcja ekonomii przydala. Niestety zwykle sa to ludzie ktorzy ledwi szkoly ukonczylii – wiem bo jestem mieszkanka Jastrzębia i najwieksze nieuki po znajomości na kopalni się ustawily

Radna Rosińska jako nauczyciel zarabia więcej niż 27000 dużo więcej

Radni Gorgol Chojecka Siwiec jako nauczyciele zorabiają więcej niż autor tego artykułu pisze a Pani Hetman (zgodnie z oświadczeniem) za 11 miesięcy 2014 roku jako Dyrektor dostała wynagrodzenie 110900

Trackbacks for this post